Neden Biz?


Temizlik detayda gizlidir...

Halılarınızı mı yıkatacaksınız, perdelerinizi mi temizleteceksiniz, yorganlarınızı mı yıkatacaksınız bizi arayın!

Halı yıkama evimizin vazgeçilmez temizlik işlemlerinden bir tanesidir. Türk ailelerinin her bahar temizlik yapmaları bir gelenek olduğu gibi, apartman yaşamak ve çalışan bayanların çokluğu sebebiyle halı yıkama bir sektör olmuştur. Halılarınızı bilinçsiz halı yıkamacılar tarafından yıkanırsa veya evde uygulanan yanlış temizlik işlemleri sonucu hem sağlığınız hem de halınızın ömrü açısından olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Evde yapılan halı yıkama işlemlerinde, halı yüzeyinin parlak görüntüsü yanıltır aslında kirler ve lekeler çıkmamışdır içine işlemiş hapsolmuştur. Halınızın yüzeyindeki kirlerin dibe itilmesiyle geçici ve yanıltıcı parlaklık elde edilmiştir.

Bununla birlikte halının tam kurutulmaması halı dokularının her geçen gün zayıflamasına ve zaman içinde kopmasına neden olabilir. Halı temizliği birçok şekilde yapılmaktadır, evde uygulanan temizlik işlemleri, halı silme, halı toz alma (elektirik süpürgesiyle) halıyı ovarak temizleme gibi. Akcan Halı Yıkama fabrikasında halılarınız tam otomatik halı yıkama makineleriyle, bitkisel bazlı halı yıkama şampuanları kullanılarak, hijyenik bir ortamda tamamen yıkanıp temizlenmektedir.

Çünkü sağlığımız her şeyden önde gelir, sağlıklı olmak için sağlık bilgisi gereklidir, işte bu noktada halı yıkama işleminin önemi ortaya çıkmaktadır. Halı evlerde mekânlarımızı hem sıcak hemde dekoratif gösteren bir unsurdur. Dolayısı ile ev veya işyerinde günde yaklaşık dört kilo civarında toz oluşmaktadır. Bu tozların neden olduğu birçok bakteri ve hastalığın yuvalanmasına sebep olur, bebekli aileler için tehlike unsurudur, öte yandan alerjik astım gibi rahatsızlıkları bulunanlar için tozu ve kiri çekmiş halılar nefes darlığı gibi problemleri beraberinde getirmektedir, toz ve kir biriken halılar, günlük hayatta üzerine basıldığı için tozu ve kiri halının tüy diplerine ve sert zeminine hapsetmektedir, doğal olarak ev imkanları ile yada evlerde bulunan halı yıkama makineleri ile bu kirlerden Kurtulmak hemen hemen imkânsızdır, evde yapılan halı yıkama işlemiyle sadece halıların üst yüzeyini temizleyebilirsiniz ama yapmış olduğunuz halı yıkama işlemi yeterince sağlıklı olmamıştır.

Halı yıkama fabrikamıza gelen halılar sadece halı yıkama işlemi için özel üretilmiş makineler tarafından yıkanmaktadır. Kullanmış olduğumuz halı yıkama şampuanları tamamen halı yıkama için üretilmiş olan anti bakteriyel jtp halı yıkama şampuanıdır. Son olarak halı yıkama işlemi bitikten sonra halılarınız 2000 devir gücünde boru tipi halı sıkma makinesinde üzerinde kalan sudan tamamen ayrılır ve halıda kalan nemin kuruması için askıya alınır, bu işlemler sonucunda halınız ilk günkü temizliğine ulaşır.

Ak Temizlik ve Halı Yıkama fabrikası olarak halınızın günlük temizliği yanı sıra senede en az iki kere halı yıkama işlemini tavsiye ederiz. Halılarınızı Halı Yıkama Düzce güvencesi ve kaliteli işçiliğiyle tanıştırmayı unutmayın.

halı yıkama makinası